Zawartość zestawu

 1. Bateria CCELL M3 lub CCELL M3B 
 2. Ładowarka
 3. Igła do napełniania cartridgy
 4. Cartridge
 5. Ceramiczne ustniki
 6. Czarny przyrząd – możesz umieścić w nim strzykawkę i napełnić cartridge bez konieczności podgrzewania ekstraktu
 7. Niebieski dozownik – za pomocą tego przyrządu jesteś w stanie napełnić cartridge precyzyjnymi dawkami, dokręcając okrągłą końcówkę do tłoka strzykawki

 

Napełnianie cardiga ekstraktem do waporyzacji

 1. Otrzymaną w aptece strzykawkę wyjmij z saszetki, następnie zdejmij zatyczkę znajdującą się na jej końcówce.
 2. Nałóż igle na strzykawkę i przyciśnij upewniając się, że jest poprawnie nałożona.
 3. Trzymając strzykawkę skierowaną igłą do góry, równomiernie podgrzewaj ekstrakt ciepłym strumieniem powietrza (polecamy suszarkę do włosów) przez około minutę, do momentu, aż konsystencja zmieni swoją gęstość. Można to sprawdzić poprzez pociągnięcie tłoczka w kierunku przeciwnym do wyciśnięcia.
 4. Podgrzej przez kilka sekund również igłę, dzięki czemu przelanie ekstraktu będzie łatwiejsze. Do podgrzania możesz użyć np. suszarki do włosów.
 5. Przyłóż końcówkę igły do szklanego wnętrza cartridga i bardzo ostrożnie przelej 0,45 ml (zgodnie z podziałką na strzykawce) ekstraktu, powoli obracając cartridge w palcach
 6. Nałóż ustnik na cartridge i dokładnie zakręć.
 7. Przykręć cartridge z ustnikiem do baterii.
 8. W celu rozgrzania baterii, przed przyjęciem dawki, weź 2-3 krótkie pociągnięcia nie zaciągając się.
 9. Przyjmij optymalną dawkę wciągając ją najpierw do ust i dalej do płuc. W razie potrzeby powtórz wdechy do momentu osiągnięcia pożądanego efektu przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych.
W przypadku zabrudzenia powierzchni lub dłoni należy oczyścić je alkoholem.
 
Używanie suszarki nie jest obligatoryjne, ale ułatwia proces napełniania cartridga. Suszarka może być zastąpiona innym źródłem ciepłego powietrza. Pamiętaj, aby zachować przy tym ostrożność i nie stosować zbyt gorącego nawiewu, który mógłby uszkodzić strzykawkę.
 
Czas nagrzewania ekstraktu może się różnić w zależności od temperatury zewnętrznej i warunków przechowywania strzykawki. Niedostateczne rozgrzanie ekstraktu może spowodować, że w trakcie przelewania igła zostanie zepchnięta ze strzykawki.

Zalecana dawka THC zależy od celu leczenia, indywidualnej tolerancji i skutków ubocznych. Nie ma jednolitych wytycznych dotyczących dawkowania THC, dlatego należy zawsze konsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.

Na jeden cartridge (pol strzykawki) wypada około 90 średnich wdechów 3 s. Każdy wdech trawający 3 sekundy to dawka ~3,33 mg thc.