Sol 40% THC extractum purum Cannabis flos ad 0,9 ml

Producent:

Lek recepturowy

Opakowanie:

Skrót:

Opis

Waporyzacja ekstraktu pozwala na skuteczne wykorzystanie THC, gdyż rzeczywista ilość wchłoniętej do krwiobiegu substancji aktywnej jest wyższa niż w przypadku równoważnej ilości THC z kwiatów. Waporyzacja oczyszczonego ekstraktu to jedna z najskuteczniejszych form przyjmowania medycznej marihuany- w zależności od organizmu ponad 70% substancji jest wchłaniana(w porównaniu do 20% przy spalaniu). Po podaniu dawki ekstraktu, efekt kliniczny pojawia się już po około 30 sekundach i osiąga punkt szczytowy w ciągu 3-10 minut, co znajduje zastosowanie przy łagodzeniu bólu lub napięć mięśniowych. Działanie utrzymuje się do 4 godzin w zależności od organizmu i indywidualnych predyspozycji. Inhalacja ekstraktem możliwa jest dzięki urządzeniu dołączonemu do zestawu.

Ekstrakt full spectrum standaryzowany jest do określonej zawartości THC i nie zawiera dodatków i substancji pomocniczych.

Odczucia i efekty mogą być indywidualne i różnić się od opisanych na stronie oraz przedstawionych opinii innych użytkowników  — informacje podajemy przede wszystkim osobom zainteresowanym pochodzeniem i historią danej odmiany. Podane informacje nie zastępują profesjonalnej porady medycznej, diagnozy ani leczenia.

Zawartość zestawu

Sprawdź informacje o zestawie

Koszta

Sprawdź informacje o cenie zestawu

Ocena

3,0 na 5 gwiazdek (na podstawie 2 opinii)
Świetna50%
Dobra0%
Średnia0%
Słaba0%
Okropna50%

Masz doświadczenie z tą odmianą?

Twoja opinia może pomóc innym pacjentom zrozumieć, czego mogą się spodziewać.

Opinie

Moja opinia

Ocena sa 5
13 sierpnia, 2023

560 zł za 400 mg thc to brzmi jak żart xD

Marta
Zweryfikowana

Moja opinia

Ocena sa 5
13 lipca, 2023

Apteka Cannateka ma możliwość przetwarzania surowca farmaceutycznego (suszu THC) na inne formy leku takie jak: olej THC (do stosowania pod język), oraz ekstrakt do waporyzacji. W niniejszej recenzji skupimy się właśnie na tym drugim. Apteka po otrzymaniu od nas specjalnej recepty wykonuje profesjonalną ekstrakcję suszu medycznej marihuany do formy ekstraktu posiadającego 80% THC. Jest on umieszczany w strzykawce, po to aby łatwo można było go umieścić w kartridżu. Jeśli jest to nasz pierwszy zakup to otrzymamy również cały zestaw do waporyzacji i napełniania kartridża. Wraz z ekstraktem otrzymamy również imienną fakturę, oraz bardzo dokładną, a zarazem prostą instrukcję napełniania i używania waporyzatora. Dzięki temu nie musimy nic więcej dokupywać. Od razu mamy wszystko co jest nam potrzebne do zażywania leku.

Jak to działa?

Jest to banalnie proste. włączamy baterię kilkukrotnym kliknięciem, a następnie bierzemy krótki wdech. Najlepiej aby trwał on nie dłużej niż 5 sekund. Dłuższe wdechy mogą zbyt mocno nagrzewać grzałkę. Na początek polecam wziąć jeden dwusekundowy wdech, potrzymać chwilę parę w płucach i delikatnie ją wypuścić. Następnie należy odczekać około 10 minut. Dzięki temu dowiesz się jaka dawka jest dla ciebie odpowiednia. Po inhalacji można wyłączyć waporyzator i odłożyć go w bezpieczne miejsce. Zauważyłem, że jedno naładowanie baterii starcza na zużycie całego jednego kartridża.

Co to daje?

Przede wszystkim komfort użytkowania – nie musisz kupować dedykowanego waporyzatora do suszu, nie musisz oglądać poradników odnośnie używania, czyszczenia i przechowywania waporyzatora. Nie musisz mielić suszu, nie musisz go potem wyrzucać z waporyzatora itd, itd. Mówiąc wprost – ekstrakt w Vape Pen’ie jest po prostu banalny w obsłudze.

Po drugie brak dodatkowych kosztów leczenia – nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów, drogich waporyzatorów, elementów do czyszczenia itp. Dzięki temu jeśli jest to twój początek przygody z konopną terapią nie musisz ponosić dużych kosztów.

Dyskrecja – waporyzator wygląda dosłownie identycznie jak tanie e-papierosy, dzięki temu zażywanie leku poza domem jest dużo bardziej dyskretne, szybkie i łatwe.

Faktura imienna – apteka wystawia domyślnie fakturę imienną do każdego zakupu. Dzięki temu nie musisz o tym pamiętać i za każdym razem prosić farmaceutę o wystawienie dowodu zakupu w formie imiennej faktury. Dokument ten jest bardzo ważny, gdyż jest on niezbędny do okazania podczas ewentualnej kontroli policyjnej. Jest to drobiazg, ale pokazuje to, że apteka podchodzi do tematu sprzedaży leku w sposób profesjonalny.

Szybko podnosi się tolerancja – niestety, każdy preparat ma swoje minusy. W przypadku codziennego zażywania medycznej marihuany w formie 80% ekstraktu, szybko podnosi tolerancje naszego organizmu, przez co już po kilku dniach działanie jest słabiej odczuwalne. Z tego powodu lek ten najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które potrzebują stosować lek doraźnie, raz na kilka dni.

Natychmiastowe działanie – to najważniejsza cecha tego leku. Działa bardzo szybko – już po kilkunastu sekundach czuć pierwsze efekty. To czyni go najszybciej działającym lekiem z konopi. Będzie on świetnym rozwiązaniem dla osób, którzy muszą stosować lek doraźnie. Dobrze sprawdzi się na wszelkiego rodzaju nagłe i mocne bóle.

Odprężające działanie, poprawiające humor – w przypadku mojego organizmu działanie jest odprężające, ponadto uspakaja, oraz polepsza humor. Nie powodowało u mnie najmniejszych nawet problemów z tzw „bad tripem”. Działanie bardziej skupia się „w głowie” niż na ciele. Po zażyciu nie miałem problemów z wykonywaniem codziennych, domowych obowiązków.

Podsumowując: jest to świetna forma leku do doraźnego stosowania, raz na jakiś czas. Ponadto waporyzator jest bardzo dyskretny, dzięki czemu pacjenci nie muszą się stresować zabierając go ze sobą podczas wychodzenia z domu. Na duży plus zasługuje również szybki odbiór, oraz profesjonalne podejście do obsługi pacjenta przez aptekę.

ZjaranyKogut.com
Zweryfikowana

Wzór recepty:

Sol 40% THC extractum purum Cannabis flos ad 0,9 ml

Marihuana medyczna jest wypisywana jako lek recepturowy na receptach typu Rpw. Surowiec jest zaliczany do środków odurzających grupy I-N. Receptę trzeba zrealizować w ciągu 30 dni.

Zawartość zestawu

 1. Bateria CCELL M3 lub CCELL M3B 
 2. Ładowarka
 3. Igła do napełniania cartridgy
 4. Cartridge
 5. Ceramiczne ustniki
 6. Czarny przyrząd – możesz umieścić w nim strzykawkę i napełnić cartridge bez konieczności podgrzewania ekstraktu
 7. Niebieski dozownik – za pomocą tego przyrządu jesteś w stanie napełnić cartridge precyzyjnymi dawkami, dokręcając okrągłą końcówkę do tłoka strzykawki

 

Napełnianie cardiga ekstraktem do waporyzacji

 1. Otrzymaną w aptece strzykawkę wyjmij z saszetki, następnie zdejmij zatyczkę znajdującą się na jej końcówce.
 2. Nałóż igle na strzykawkę i przyciśnij upewniając się, że jest poprawnie nałożona.
 3. Trzymając strzykawkę skierowaną igłą do góry, równomiernie podgrzewaj ekstrakt ciepłym strumieniem powietrza (polecamy suszarkę do włosów) przez około minutę, do momentu, aż konsystencja zmieni swoją gęstość. Można to sprawdzić poprzez pociągnięcie tłoczka w kierunku przeciwnym do wyciśnięcia.
 4. Podgrzej przez kilka sekund również igłę, dzięki czemu przelanie ekstraktu będzie łatwiejsze. Do podgrzania możesz użyć np. suszarki do włosów.
 5. Przyłóż końcówkę igły do szklanego wnętrza cartridga i bardzo ostrożnie przelej 0,45 ml (zgodnie z podziałką na strzykawce) ekstraktu, powoli obracając cartridge w palcach
 6. Nałóż ustnik na cartridge i dokładnie zakręć.
 7. Przykręć cartridge z ustnikiem do baterii.
 8. W celu rozgrzania baterii, przed przyjęciem dawki, weź 2-3 krótkie pociągnięcia nie zaciągając się.
 9. Przyjmij optymalną dawkę wciągając ją najpierw do ust i dalej do płuc. W razie potrzeby powtórz wdechy do momentu osiągnięcia pożądanego efektu przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych.
W przypadku zabrudzenia powierzchni lub dłoni należy oczyścić je alkoholem.
 
Używanie suszarki nie jest obligatoryjne, ale ułatwia proces napełniania cartridga. Suszarka może być zastąpiona innym źródłem ciepłego powietrza. Pamiętaj, aby zachować przy tym ostrożność i nie stosować zbyt gorącego nawiewu, który mógłby uszkodzić strzykawkę.
 
Czas nagrzewania ekstraktu może się różnić w zależności od temperatury zewnętrznej i warunków przechowywania strzykawki. Niedostateczne rozgrzanie ekstraktu może spowodować, że w trakcie przelewania igła zostanie zepchnięta ze strzykawki.

Zalecana dawka THC zależy od celu leczenia, indywidualnej tolerancji i skutków ubocznych. Nie ma jednolitych wytycznych dotyczących dawkowania THC, dlatego należy zawsze konsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.

Na jeden cartridge (pol strzykawki) wypada około 90 średnich wdechów 3 s. Każdy wdech trawający 3 sekundy to dawka ~3,33 mg thc.

Cena ekstraktu

0,45 ml – 300 zł (jeden cartridge)

0,7 ml – 480 zł

0,9 ml – 580 zł (cała recepta) + zestaw do ekstrakcji graits

Dostawa

0,45 ml – 300 zł (jeden cartridge)

0,7 ml – 480 zł

0,9 ml – 580 zł (cała recepta) + zestaw do ekstrakcji graits

Napisz opinię

Opisz szczegółowo działanie produktu, w tym jego wpływ, skuteczność i długość działania. Zachęcamy do podania informacji na jakie schorzenie stosujesz konopie.

Przeczytaj nasze wytyczne dotyczące recenzji.

Scroll to Top