Strona Głowna

» Baza Odmian »

Ekstrakt do waporyzacji 40% THC / 40% CBD

pen do inhalacji ekstraktu 80% THC

Nazwa na recepcie

Sol 40% THC extractum purum Cannabis flos ad 0,9 ml

Nazwa odmiany

Ekstrakt do waporyzacji

THC:

40%

CBD:

40%

Opis

Waporyzacja ekstraktu pozwala na skuteczne wykorzystanie THC, gdyż rzeczywista ilość wchłoniętej do krwiobiegu substancji aktywnej jest wyższa niż w przypadku równoważnej ilości THC z kwiatów. Waporyzacja oczyszczonego ekstraktu to jedna z najskuteczniejszych form przyjmowania medycznej marihuany- w zależności od organizmu ponad 70% substancji jest wchłaniana(w porównaniu do 20% przy spalaniu). Po podaniu dawki ekstraktu, efekt kliniczny pojawia się już po około 30 sekundach i osiąga punkt szczytowy w ciągu 3-10 minut, co znajduje zastosowanie przy łagodzeniu bólu lub napięć mięśniowych. Działanie utrzymuje się do 4 godzin w zależności od organizmu i indywidualnych predyspozycji. Inhalacja ekstraktem możliwa jest dzięki urządzeniu dołączonemu do zestawu.

Ekstrakt full spectrum standaryzowany jest do określonej zawartości THC i nie zawiera dodatków i substancji pomocniczych.

Odczucia i efekty mogą być indywidualne i różnić się od opisanych na stronie oraz przedstawionych opinii innych użytkowników  — kazdy organizm jest inny. Informacje podajemy przede wszystkim osobom zainteresowanym pochodzeniem i historią danej odmiany.

Podane informacje nie zastępują profesjonalnej porady medycznej, diagnozy ani leczenia.

Ocena

3,0 na 5 gwiazdek (na podstawie 2 opinii)

Masz doświadczenie z tą odmianą?

Twoja opinia może pomóc innym pacjentom zrozumieć, czego mogą się spodziewać.

Moja opinia

13 sierpnia, 2023

560 zł za 400 mg thc to brzmi jak żart xD

Marta
Zweryfikowana

Moja opinia

14 lipca, 2023

Apteka Cannateka ma możliwość przetwarzania surowca farmaceutycznego (suszu THC) na inne formy leku takie jak: olej THC (do stosowania pod język), oraz ekstrakt do waporyzacji. W niniejszej recenzji skupimy się właśnie na tym drugim. Apteka po otrzymaniu od nas specjalnej recepty wykonuje profesjonalną ekstrakcję suszu medycznej marihuany do formy ekstraktu posiadającego 80% THC. Jest on umieszczany w strzykawce, po to aby łatwo można było go umieścić w kartridżu. Jeśli jest to nasz pierwszy zakup to otrzymamy również cały zestaw do waporyzacji i napełniania kartridża. Wraz z ekstraktem otrzymamy również imienną fakturę, oraz bardzo dokładną, a zarazem prostą instrukcję napełniania i używania waporyzatora. Dzięki temu nie musimy nic więcej dokupywać. Od razu mamy wszystko co jest nam potrzebne do zażywania leku.

Jak to działa?

Jest to banalnie proste. włączamy baterię kilkukrotnym kliknięciem, a następnie bierzemy krótki wdech. Najlepiej aby trwał on nie dłużej niż 5 sekund. Dłuższe wdechy mogą zbyt mocno nagrzewać grzałkę. Na początek polecam wziąć jeden dwusekundowy wdech, potrzymać chwilę parę w płucach i delikatnie ją wypuścić. Następnie należy odczekać około 10 minut. Dzięki temu dowiesz się jaka dawka jest dla ciebie odpowiednia. Po inhalacji można wyłączyć waporyzator i odłożyć go w bezpieczne miejsce. Zauważyłem, że jedno naładowanie baterii starcza na zużycie całego jednego kartridża.

Co to daje?

Przede wszystkim komfort użytkowania – nie musisz kupować dedykowanego waporyzatora do suszu, nie musisz oglądać poradników odnośnie używania, czyszczenia i przechowywania waporyzatora. Nie musisz mielić suszu, nie musisz go potem wyrzucać z waporyzatora itd, itd. Mówiąc wprost – ekstrakt w Vape Pen’ie jest po prostu banalny w obsłudze.

Po drugie brak dodatkowych kosztów leczenia – nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów, drogich waporyzatorów, elementów do czyszczenia itp. Dzięki temu jeśli jest to twój początek przygody z konopną terapią nie musisz ponosić dużych kosztów.

Dyskrecja – waporyzator wygląda dosłownie identycznie jak tanie e-papierosy, dzięki temu zażywanie leku poza domem jest dużo bardziej dyskretne, szybkie i łatwe.

Faktura imienna – apteka wystawia domyślnie fakturę imienną do każdego zakupu. Dzięki temu nie musisz o tym pamiętać i za każdym razem prosić farmaceutę o wystawienie dowodu zakupu w formie imiennej faktury. Dokument ten jest bardzo ważny, gdyż jest on niezbędny do okazania podczas ewentualnej kontroli policyjnej. Jest to drobiazg, ale pokazuje to, że apteka podchodzi do tematu sprzedaży leku w sposób profesjonalny.

Szybko podnosi się tolerancja – niestety, każdy preparat ma swoje minusy. W przypadku codziennego zażywania medycznej marihuany w formie 80% ekstraktu, szybko podnosi tolerancje naszego organizmu, przez co już po kilku dniach działanie jest słabiej odczuwalne. Z tego powodu lek ten najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które potrzebują stosować lek doraźnie, raz na kilka dni.

Natychmiastowe działanie – to najważniejsza cecha tego leku. Działa bardzo szybko – już po kilkunastu sekundach czuć pierwsze efekty. To czyni go najszybciej działającym lekiem z konopi. Będzie on świetnym rozwiązaniem dla osób, którzy muszą stosować lek doraźnie. Dobrze sprawdzi się na wszelkiego rodzaju nagłe i mocne bóle.

Odprężające działanie, poprawiające humor – w przypadku mojego organizmu działanie jest odprężające, ponadto uspakaja, oraz polepsza humor. Nie powodowało u mnie najmniejszych nawet problemów z tzw „bad tripem”. Działanie bardziej skupia się „w głowie” niż na ciele. Po zażyciu nie miałem problemów z wykonywaniem codziennych, domowych obowiązków.

Podsumowując: jest to świetna forma leku do doraźnego stosowania, raz na jakiś czas. Ponadto waporyzator jest bardzo dyskretny, dzięki czemu pacjenci nie muszą się stresować zabierając go ze sobą podczas wychodzenia z domu. Na duży plus zasługuje również szybki odbiór, oraz profesjonalne podejście do obsługi pacjenta przez aptekę.

ZjaranyKogut.com
Zweryfikowana

Podejrzewasz, że masz problem z nadużywaniem marihuany?

Przejdź na naszą stronę i skorzystaj z darmowej pomocy specjalistów

Wesprzyj Rozwój BudCare.pl!

Jako serwis BudCare.pl zależy nam na niezależności i najwyższej jakości informacji. Dlatego tworzymy system recenzji, który umożliwi użytkownikom dzielenie się opiniami na wysokim poziomie. Aby zrealizować ten cel, potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego.

Prace nad systemem recenzji są ostatnim etapem przebudowy naszej strony. Zachęcamy do wpłat na nasz serwis, abyśmy mogli wspólnie stworzyć narzędzie, które przyniesie korzyści całej społeczności. Dzięki Waszym darowiznom utrzymamy niezależność i wysoką jakość BudCare.pl.

Aktualnie pracujemy nad treścią tej sekcji, myślimy nad słownikiem pojęć, a wy co uważacie? 

 

Nazwa z recepty:
To nazwa, którą lekarz wpisuje na recepcie. Oficjalna nazwa produktu zarejestrowanego w urzędzie. 

Odmiana:
Rodzaj rośliny konopi, która została użyta do produkcji leku. Każda odmiana może mieć różne właściwości.

THC:
Tetrahydrokannabinol – główny psychoaktywny związek w konopiach. Jego stężenie wpływa na efekty psychoaktywne.

CBD:
Kannabidiol – związek w konopiach, który nie ma efektów psychoaktywnych, ale może mieć działanie terapeutyczne.

Profil terpenowy:
Zestaw terpenów obecnych w roślinie, które wpływają na jej zapach, smak i potencjalne efekty terapeutyczne.

Opis:
Opis produktu jest tylko poglądowy i nie należy się nim sugerować przy wyborze terapii. 

Wzór recepty

Ekstrakt do waporyzacji
Sol 40% THC extractum purum Cannabis flos ad 0,9 ml
Wzór recepty - pen do inhalacji ekstraktu 80% THC Cannateka

Marihuana medyczna jest wypisywana jako lek recepturowy na receptach typu Rpw. Surowiec jest zaliczany do środków odurzających grupy I-N. Receptę trzeba zrealizować w ciągu 30 dni.

Ekstrakt

Wzor recepty na ekstrakty konopny z podanej odmiany

Napisz opinię

Opisz szczegółowo działanie produktu, w tym jego wpływ, skuteczność i długość działania. Zachęcamy do podania informacji na jakie schorzenie stosujesz konopie.

Szczegółowe Informacje

Ekstrakt do waporyzacji
Sol 40% THC extractum purum Cannabis flos ad 0,9 ml
Sekcja jeszcze nie została uzupełniona

Szczegółowe badanie

Szczegółowe badania na zawartość kanabolidiodów

Gdziepolek.pl

Oferuje w niektórych przypadkach możliwość sprawdzenia ceny

Ktomalek.pl

Ciut inna baza danych, równiez warto sprawdzic na tej wyszukiwarce

Poradniki

Poradnik jak kupować odmiany po obniżonej cenie

Scroll to Top