IMP&C: Nowa Firma na Polskim Rynku MM. Nowa Odmiana, Waporyzator i Skręty Medyczne w Aptekach?

Szczepienia przeciw COVID-19

Nowe produkty dla pacjentów medycznej marihuany. Firma IMP&C wchodzi na rynek polskiej medycznej marihuany. Informacje wskazują, że nowa odmiana może pojawić się w każdym momencie. Znajduje się już na Liście Surowców Farmaceutycznych.

Nowa odmiana 

Na stronie rejestry.ezdrowie.gov.pl możemy znaleźć rejestr odmiany Cannabis flos, IMP&C, THC 20% CBD 0,1%. Susz będzie sprzedawany w opakowaniu 10 gramowym, a jego poziom THC będzie wynosił 20% (+/-10%), co oznacza, że zawartość THC mieścić się będzie w przedziale 18-22%. Na stronie firmy IMP&C znajdziemy informacje, że producentem tego suszu jest Grupa Bazelet.

‘’Grupa Bazelet to największa izraelska firma medyczna zajmująca się przetwarzaniem konopi indyjskich uprawianych przez cztery z ośmiu legalnych gospodarstw rolnych w Izraelu, obsługująca miesięcznie 9000 pacjentów stosujących marihuanę medyczną i prowadząca zakład GMP zdolny obsłużyć 100 000 pacjentów’’ 

Na Izraelskiej stronie Grupy Bazelet w sekcji produkty, znajdziemy ponad 50 odmian. Oto kilka przykładów:

Niestety, na ten moment nie znamy konkretnych szczegółów dotyczących odmiany, która może się pojawić. Niemniej jednak firma IMP&C może wprowadzić kilka odmian pod jednym rejestrze. Więcej. 

Przyszłe produkty 

Oprócz suszu, firma Bazelet oferuje również inne produkty, które wkrótce mogą być dostępne w Polsce, a przynajmniej producent ma plany wprowadzić je na rynek.

Na stronie dystrybutora firmy IMP&C w zakładce Produkty i akcesoria znajdziemy:

‘’Poniższa lista prezentuje produkty, które są dostępne w Izraelu – a wkrótce w Polsce…’’ 

Zmielone konopie

Zmielone pąki marihuany są starannie wyselekcjonowane, filtrowane i kontrolowane pod kątem jakości. Pakowane są w hermetyczne opakowania, gotowe do użycia w różnych formach.

Skręty z marihuany

Wytworzone z czystych pąków, pozbawionych liści i łodyg. Proces produkcji zapewnia jednolite i doskonale skręty dostosowane do potrzeb pacjenta, a także produkcja papierosów 0,5 g z długim, ułatwiającym wdychanie filtrem

Olejek z marihuany

Stosowany przez firmę Bazelet unikalny proces ekstrakcji z wykorzystaniem alkoholu prowadzi do uzyskania jednorodnego ekstraktu zawierającego wszystkie aktywne i lecznicze składniki.

Waporyzator PUFFiT-X

Waporyzator PUFFiT-X jest według producenta jedynym przenośnym inhalatorem, który ma wbudowany wewnętrzny wentylator, który ułatwia inhalacje. Dodatkowo może wykorzystywać kapsułki dozujące z mielonym produktem firmy Bazelet. 

Ciekawostka: Ten waporyzator był już dostępny na rynku polskim. Link

(Poniższą listę z pełnymi opisami produktów znajdziecie na stronie IMP&C) 

Medyczne skręty zaskoczyły nas, jednak jesteśmy ciekawi, czy tego typu rozwiązanie można wprowadzić na polski rynek.

Zachęcamy do obserwowania serwisu BudCare.pl, gdzie na bieżąco będziecie informowani o nowościach i aktualnościach dotyczących firmy IMP&C i medycznej marihuany w Polsce.

W najbliższych dniach:

  • Rozdanie kilkunastu waporyzatorów w konkursach!
  • Na naszym fanpage’u – link – jutro (04.04.2024), pojawi się krótka ankieta dotycząca medycznej marihuany. Wśród uczestników wybierzemy kilku szczęśliwców, którzy otrzymają nagrody główne, w tym waporyzator Fenix Mini+ Hero i zestaw.

Zapraszamy do śledzenia!

Baza odmian

Lista wszystkich odmian medycznej marihuany z opiniami użytkowników

Społeczność BudCare

Dołącz do największej społeczności pacjentów medycznej marihuany w Polsce

Zapytaj Lekarza

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i rozmawiaj z lekarzami za darmo

Polecane posty

Medyczna marihuana to fikcja? Pacjenci zamiast ulgi odczuwają represje!

Od momentu pojawienia się w Polsce medycznych konopi, media raz po raz trąbią o możliwości legalizacji marihuany w naszym kraju. Przykłady: (źródła 1, 2). Zapytani politycy pozostają ostrożni w deklaracjach lub skłaniają się ku ewentualnej depenalizacji posiadania marihuany na własny użytek. Absurd tej sytuacji idealnie oddają słowa zapytanego o to

Podziel się opinią i wygraj Starry 4.0 x HERO!

Zapraszamy do udziału w naszym najnowszym konkursie na BudCare! Masz szansę wygrać waporyzator X-Max Starry 4.0 X HERO LIMITED EDITION, wystarczy tylko podzielić się swoją opinią na temat preparatu, który stosujesz. Dlaczego warto wziąć udział? Według naszego badania, aż 44% pacjentów decyduje się na wybór odmiany dzięki informacjom znalezionym na

Scroll to Top