Tygodniówka konopna- tydzień 15

Tygodniówka Konopna tydzień 15/52

Zasada zero tolerancji dla kierowców zażywających konopie w Kanadzie.

Boulet został zatrzymany i poproszony o okazanie dokumentów. Policjant w czasie kontroli powiedział mu, że wyczuwa od niego zapach marihuany. Z kolei Boulet odpowiedział funkcjonariuszowi, że wcześniej tego dnia palił marihuanę. Ponadto powiedział, że nie został poddany drogowemu testowi trzeźwości, zanim udał się do policyjnego radiowozu w celu sprawdzenia śliny badaniem na obecność THC.

„Więc zrobili test, wyszedł pozytywny” – powiedział.

„Nie sądzę, żeby wielu ludzi zdawało sobie sprawę z tego, że to zero. Czują, że jest tam jakiś bufor, jak .04 promila z alkoholem. To zero jest naprawdę ważnym czynnikiem” 

–Bonny Stevenson, prezes Mothers Against Drunk Driving Saskatoon

https://datac.ca/cannabis-and-driving-in-saskatchewan/

NBA konopi nie wrzuca do kosza.

Przełomowa umowa między NBA a stowarzyszeniem graczy umożliwiłaby graczom inwestowanie i promowanie firm konopnych.

Wstępna umowa, która musi zostać podpisana przez prezesów związku i drużyn, pozwoliłaby graczom również na spożywanie marihuany. Substancja zostanie usunięta z programu testów narkotykowych ligi..

https://mjbizdaily.com/nba-to-allow-players-to-promote-invest-in-and-consume-cannabis/

Ponad połowa kanadyjskich pacjentów medycznej marihuany nie ma pozwolenia od lekarza. 

W Kanadzie konopie indyjskie można nabyć legalnie do celów rekreacyjnych lub za pośrednictwem licencjonowanego sprzedawcy medycznej marihuany z zezwoleniem lekarskim, podobnym do recepty. Wśród pacjentów, którzy używają marihuany do celów medycznych dwie trzecie używa jej z powodu przewlekłego bólu, problemów ze zdrowiem psychicznym lub snem.

Ponad połowa z 5744 Kanadyjczyków ankietowanych na potrzeby badania uzyskała marihuanę bez zezwolenia lekarza.

„Rodzi to prawdziwe obawy dotyczące bezpieczeństwa” – powiedziała główna badaczka Lynda Balneaves, profesor w College of Nursing na University of Manitoba.

Osoby, które spożywały konopie indyjskie bez pozwolenia lekarza, były o 20 procent mniej skłonne do rozmowy lub szukania informacji u pracownika służby zdrowia, a o 16 procent częściej polegały na niewykwalifikowanych źródłach informacji, w tym na mediach społecznościowych.

https://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/medical-cannabis-study-university-manitoba-1.6800236

Reportaż z udziałem pacjenta medycznej marihuany w niemieckich mediach.

https://www.dw.com/en/poland-cannabis-for-everyone/a-63865101

Walka Norwegii o konopną sprawiedliwość, Brazylijska MM i problemy hodowlane Lesotho.

https://www.benzinga.com/markets/cannabis/23/04/31686858/cannabis-goes-global-420-in-norway-south-african-farmers-left-out-mmj-in-brazil-indias-hemp-inve

Baza odmian

Lista wszystkich odmian medycznej marihuany z opiniami użytkowników

Społeczność BudCare

Dołącz do największej społeczności pacjentów medycznej marihuany w Polsce

Zapytaj Lekarza

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i rozmawiaj z lekarzami za darmo

Polecane posty

Medyczna marihuana to fikcja? Pacjenci zamiast ulgi odczuwają represje!

Od momentu pojawienia się w Polsce medycznych konopi, media raz po raz trąbią o możliwości legalizacji marihuany w naszym kraju. Przykłady: (źródła 1, 2). Zapytani politycy pozostają ostrożni w deklaracjach lub skłaniają się ku ewentualnej depenalizacji posiadania marihuany na własny użytek. Absurd tej sytuacji idealnie oddają słowa zapytanego o to

Podziel się opinią i wygraj Starry 4.0 x HERO!

Zapraszamy do udziału w naszym najnowszym konkursie na BudCare! Masz szansę wygrać waporyzator X-Max Starry 4.0 X HERO LIMITED EDITION, wystarczy tylko podzielić się swoją opinią na temat preparatu, który stosujesz. Dlaczego warto wziąć udział? Według naszego badania, aż 44% pacjentów decyduje się na wybór odmiany dzięki informacjom znalezionym na

Scroll to Top