Tygodniówka konopna – tydzień 17

Tygodniówka Konopna tydzień 17/52

Singapur: mężczyzna skazany na śmierć za posiadanie 1 kg marihuany. Rodzina prosi o łaskę.

Tangaraju Suppiah, 46 letni mężczyzna z Singapuru, ma zostać powieszony za przemyt 1 kg marihuany. Jego adwokat i rodzina starają się o uniewinnienie lub ułaskawienie. Organizacje praw człowieka krytykują karę śmierci za przestępstwa narkotykowe w Singapurze.

 Tangaraju został skazany w 2017 roku za „współudział poprzez udział w spisku w celu handlu” 1 017,9 grama (1,02 kg) marihuany, co stanowi dwukrotność minimalnej ilości, która zasługuje na karę śmierci zgodnie z surową Singapurską polityką narkotykową.

https://www.msn.com/en-gb/news/world/singapore-man-to-be-hanged-over-1kg-of-cannabis-as-family-plea-for-clemency/ar-AA1adTii

5 gramów dziennie dla Czechów.

Regulacja jest wciąż w formie projektu złożonego w parlamencie. Rząd na posiedzeniach ma dyskutować na temat projektu w przeciągu najbliższego miesiąca. Jeśli  projekt zostanie zatwierdzony, może zostać wprowadzony już w przyszłym roku. 

Czechy planują wprowadzenie nowego, uregulowanego rynku konopi indyjskich, pozwalającego na spożywanie do 5 gramów suszu dziennie oraz legalizację uprawy i dystrybucji przez stowarzyszenia – na wzór Hiszpanii. Według prognoz analityków taka regulacja rynku może przynieść dochody na poziomie 2 000 000 000 000 Koron czeskich, czyli około 391 800 000 000 Złotych.

Czechia’s plans to legalize cannabis: Buy up to 5 grams per day, but register in a database first – Prague, Czech Republic (expats.cz)

Badanie:  Kannabigerol(CBG) obniża ciśnienie krwi u zdrowych myszy.

Kannabigerol – kannabinoid występujący naturalnie w konopiach indyjskich, jest coraz częściej stosowany na przewlekły ból i stany zapalne. Jednak wielokrotne stosowanie kannabigerolu powodowało spadek ciśnienia krwi u zdrowych myszy –  wynika z nowego badania przeprowadzonego w Pennsylvania State University College of Medicine.

https://www.news-medical.net/news/20230421/Cannabigerol-lowers-blood-pressure-of-healthy-mice.as

Sondaż: Otwartość pacjentów na  terapię medyczną marihuaną.

Analitycy branżowi Prohibition Partners szacują, że 100 000 nowych pacjentów uzyskało dostęp do medycznej marihuany w Europie w 2022 r. Daje to łączną liczbę użytkowników medycznych oscylującą wokół 300 000 pacjentów. Oczekuje się, że liczba ta przekroczy 500 000 w 2023 r., ponieważ coraz więcej krajów skutecznie reguluje dostęp do medycznej marihuany, a istniejące rynki rosną jak na drożdżach.

https://www.statista.com/chart/29183/people-open-to-medical-cannabis/

4:20 i jego historia, czyli jak paczka kumpli stworzyła legendę.

Krótki filmik przedstawiający historię i osoby z “The Waldos”, od których wzięło się hasło 420. 

Aktualnie 420 uznawane jest za hasło międzynarodowego święta konopi, popularne na tyle by przebić się do popkultury. Podzielcie się swoim sposobem świętowania w komentarzu!

Baza odmian

Lista wszystkich odmian medycznej marihuany z opiniami użytkowników

Społeczność BudCare

Dołącz do największej społeczności pacjentów medycznej marihuany w Polsce

Zapytaj Lekarza

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i rozmawiaj z lekarzami za darmo

Polecane posty

Czym naprawdę jest Jack Haze od Spectrum Therapeutics?

7 maja informowaliśmy, że Spectrum Therapeutics wprowadza na polski rynek nową odmianę konopi – Jack Haze. W tamtym czasie nie podaliśmy jednak wielu szczegółów na temat tej odmiany. Jako serwis BudCare.pl, stawiamy na dostarczanie rzetelnych i sprawdzonych informacji, unikając clickbaitowych artykułów. Teraz, kiedy znamy datę dostawy (19 czerwca), możemy przedstawić

Red No 2 jako nowa odmiana! Jack Haze zastępuje Lemon Skunk

Kultowa odmiana medycznej marihuany Lemon Skunk (w Polsce obecna pod rejestrem Red No 2) znika z portfolio Spectrum Therapeutics. Zmiana ta dotyczy nie tylko Polski, ale i całego rynku globalnego Canopy Growth. Na polskim rynku podobny los spotkał odmianę La Confidential firmy Aurora. Canopy nie chce jednak pozostawić polskich pacjentów

Scroll to Top