Tygodniówka konopna – tydzień 18

Tygodniówka Konopna tydzień 18/52

Rasistowska geneza słowa “marihuana”. Jak Stany Zjednoczone prowadziły nagonkę na meksykanów?

“Rozmawiałem z właścicielem biznesu konopnego, którego znam od jakiegoś czasu. Człowiek ten powiedział mi, że odmawia używania terminu „marihuana”, ponieważ jest on rasistowski. 

Natychmiast zwróciłem się do Google i zdałem sobie sprawę, że mówił o licznych relacjach mówiących, że w latach 30. XX wieku amerykańscy politycy prowadzący szarżę prohibicji spopularyzowali termin „marihuana” w USA, aby wykreować narkotyk jako „meksykańską przywarę” i mieć pretekst do prześladowania meksykańskich imigrantów.”

Why some people believe ‘marijuana’ is a racist word, and why it doesn’t offend me

Kto zyska a kto straci na legalizacji w Niemczech?

Przy przedstawionych planach legislacyjnych prawdziwa legalizacja nie jest wykluczona, a jedynie podzielona na dwie fazy, skomentował szef największej niemieckiej firmy konopnej Synbiotic Lars Müller,  na temat kluczowych punktów planu rządu federalnego znanych do tej pory w zakresie legalizacji marihuany. 

Według Müllera długoterminowym celem rządu federalnego pozostaje kontrolowana sprzedaż przez licencjonowane sklepy specjalistyczne.

https://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.cannabis-aktien-welche-unternehmen-profitieren.5411070c-805c-4710-a54d-41a3d217a9f0.html

Czy legalizacja w Stanach wyprze medyczną marihuanę? Ciężko stwierdzić, na pewno potrzebna jest dalsza edukacja.

1 lipca, marihuana rekreacyjna będzie legalna w Maryland, pozwalając osobom powyżej 21 roku życia na zakup i używanie tej substancji bez karty medycznej.  

Nawet po nadchodzących zmianach, zapotrzebowanie na medyczną marihuanę – i ekspertów, którzy ją badają – nadal pozostaje ogromne…

https://www.umaryland.edu/news/archived-news/may-2023/health-education-critical-as-recreational-cannabis-legalized.php

Jak pokazują nowe badania, medyczna marihuana „pomaga złagodzić ból związany z rakiem” i zmniejsza zapotrzebowanie na leki.

Badanie przeprowadzone na 358 dorosłych osobach z chorobą nowotworową wykazało, że produkty ze zrównoważoną ilością składników aktywnych tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD), znacząco pomogły w intensywności bólu.

„Nasze dane sugerują rolę medycznej marihuany jako bezpiecznej uzupełniającej opcji leczenia u pacjentów z rakiem, którzy nie osiągają odpowiedniej ulgi w bólu poprzez konwencjonalne środki przeciwbólowe, takie jak opioidy” – stwierdzili badacze.

https://news.sky.com/story/medicinal-cannabis-safe-and-effective-pain-relief-method-for-cancer-patients-study-suggests-12871756

Kto w Europie pali najwięcej? Raport spożycia konopi wśród populacji.

https://bigthink.com/strange-maps/europe-cannabis-use/

Baza odmian

Lista wszystkich odmian medycznej marihuany z opiniami użytkowników

Społeczność BudCare

Dołącz do największej społeczności pacjentów medycznej marihuany w Polsce

Zapytaj Lekarza

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i rozmawiaj z lekarzami za darmo

Polecane posty

Red No 2 jako nowa odmiana! Jack Haze zastępuje Lemon Skunk

Kultowa odmiana medycznej marihuany Lemon Skunk (w Polsce obecna pod rejestrem Red No 2) znika z portfolio Spectrum Therapeutics. Zmiana ta dotyczy nie tylko Polski, ale i całego rynku globalnego Canopy Growth. Na polskim rynku podobny los spotkał odmianę La Confidential firmy Aurora. Canopy nie chce jednak pozostawić polskich pacjentów

Medyczna marihuana to fikcja? Pacjenci zamiast ulgi odczuwają represje!

Od momentu pojawienia się w Polsce medycznych konopi, media raz po raz trąbią o możliwości legalizacji marihuany w naszym kraju. Przykłady: (źródła 1, 2). Zapytani politycy pozostają ostrożni w deklaracjach lub skłaniają się ku ewentualnej depenalizacji posiadania marihuany na własny użytek. Absurd tej sytuacji idealnie oddają słowa zapytanego o to

Scroll to Top