Tygodniówka konopna – tydzień 18

Konopna-4

Rasistowska geneza słowa “marihuana”. Jak Stany Zjednoczone prowadziły nagonkę na meksykanów?

“Rozmawiałem z właścicielem biznesu konopnego, którego znam od jakiegoś czasu. Człowiek ten powiedział mi, że odmawia używania terminu „marihuana”, ponieważ jest on rasistowski. 

Natychmiast zwróciłem się do Google i zdałem sobie sprawę, że mówił o licznych relacjach mówiących, że w latach 30. XX wieku amerykańscy politycy prowadzący szarżę prohibicji spopularyzowali termin „marihuana” w USA, aby wykreować narkotyk jako „meksykańską przywarę” i mieć pretekst do prześladowania meksykańskich imigrantów.”

Why some people believe ‘marijuana’ is a racist word, and why it doesn’t offend me

Kto zyska a kto straci na legalizacji w Niemczech?

Przy przedstawionych planach legislacyjnych prawdziwa legalizacja nie jest wykluczona, a jedynie podzielona na dwie fazy, skomentował szef największej niemieckiej firmy konopnej Synbiotic Lars Müller,  na temat kluczowych punktów planu rządu federalnego znanych do tej pory w zakresie legalizacji marihuany. 

Według Müllera długoterminowym celem rządu federalnego pozostaje kontrolowana sprzedaż przez licencjonowane sklepy specjalistyczne.

https://www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.cannabis-aktien-welche-unternehmen-profitieren.5411070c-805c-4710-a54d-41a3d217a9f0.html

Czy legalizacja w Stanach wyprze medyczną marihuanę? Ciężko stwierdzić, na pewno potrzebna jest dalsza edukacja.

1 lipca, marihuana rekreacyjna będzie legalna w Maryland, pozwalając osobom powyżej 21 roku życia na zakup i używanie tej substancji bez karty medycznej.  

Nawet po nadchodzących zmianach, zapotrzebowanie na medyczną marihuanę – i ekspertów, którzy ją badają – nadal pozostaje ogromne…

https://www.umaryland.edu/news/archived-news/may-2023/health-education-critical-as-recreational-cannabis-legalized.php

Jak pokazują nowe badania, medyczna marihuana „pomaga złagodzić ból związany z rakiem” i zmniejsza zapotrzebowanie na leki.

Badanie przeprowadzone na 358 dorosłych osobach z chorobą nowotworową wykazało, że produkty ze zrównoważoną ilością składników aktywnych tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD), znacząco pomogły w intensywności bólu.

„Nasze dane sugerują rolę medycznej marihuany jako bezpiecznej uzupełniającej opcji leczenia u pacjentów z rakiem, którzy nie osiągają odpowiedniej ulgi w bólu poprzez konwencjonalne środki przeciwbólowe, takie jak opioidy” – stwierdzili badacze.

https://news.sky.com/story/medicinal-cannabis-safe-and-effective-pain-relief-method-for-cancer-patients-study-suggests-12871756

Kto w Europie pali najwięcej? Raport spożycia konopi wśród populacji.

https://bigthink.com/strange-maps/europe-cannabis-use/

Udostępnij post:

Powiązane posty

Scroll to Top