Rasistowska geneza słowa “marihuana”. Jak Stany Zjednoczone prowadziły nagonkę na meksykanów?
“Rozmawiałem z właścicielem biznesu konopnego, którego znam od jakiegoś czasu. Człowiek ten powiedział mi, że odmawia używania terminu „marihuana”, ponieważ jest on rasistowski.
Natychmiast zwróciłem się do Google i zdałem sobie sprawę, że mówił o licznych relacjach mówiących, że w latach 30. XX wieku amerykańscy politycy prowadzący szarżę prohibicji spopularyzowali termin „marihuana” w USA, aby wykreować narkotyk jako „meksykańską przywarę” i mieć pretekst do prześladowania meksykańskich imigrantów.”
Kto zyska a kto straci na legalizacji w Niemczech?
Przy przedstawionych planach legislacyjnych prawdziwa legalizacja nie jest wykluczona, a jedynie podzielona na dwie fazy, skomentował szef największej niemieckiej firmy konopnej Synbiotic Lars Müller, na temat kluczowych punktów planu rządu federalnego znanych do tej pory w zakresie legalizacji marihuany.
Według Müllera długoterminowym celem rządu federalnego pozostaje kontrolowana sprzedaż przez licencjonowane sklepy specjalistyczne.
Czy legalizacja w Stanach wyprze medyczną marihuanę? Ciężko stwierdzić, na pewno potrzebna jest dalsza edukacja.
1 lipca, marihuana rekreacyjna będzie legalna w Maryland, pozwalając osobom powyżej 21 roku życia na zakup i używanie tej substancji bez karty medycznej.
Nawet po nadchodzących zmianach, zapotrzebowanie na medyczną marihuanę – i ekspertów, którzy ją badają – nadal pozostaje ogromne…
Jak pokazują nowe badania, medyczna marihuana „pomaga złagodzić ból związany z rakiem” i zmniejsza zapotrzebowanie na leki.
Badanie przeprowadzone na 358 dorosłych osobach z chorobą nowotworową wykazało, że produkty ze zrównoważoną ilością składników aktywnych tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD), znacząco pomogły w intensywności bólu.
„Nasze dane sugerują rolę medycznej marihuany jako bezpiecznej uzupełniającej opcji leczenia u pacjentów z rakiem, którzy nie osiągają odpowiedniej ulgi w bólu poprzez konwencjonalne środki przeciwbólowe, takie jak opioidy” – stwierdzili badacze.
Kto w Europie pali najwięcej? Raport spożycia konopi wśród populacji.