Tygodniówka konopna – tydzień 19 i 20

Tygodniówka Konopna tydzień 19 i 20/52

Tydzień 18: Kanaba Fest. 

Tydzień osiemnasty upłynął na przygotowaniach do Kanaba Fest w Katowicach. Dwudniową konferencję umiliły wykłady czołowych przedstawicieli rynku konopnego i wystawcy, których stanowisk nie brakowało. 

Nie zabrakło również ciekawych warsztatów –  dmuchanie szkła, materiały konopne (wiedzieliście że pustaki konopne nie podpalają się traktowane nawet palnikiem?), warsztaty na temat waporyzacji i technik badania zawartości THC w suszu. Strefa gastro nie zawiodła, począwszy od pysznej kawy a kończąc na ciepłych posiłkach z “nie mięsa” konopnego.

Całości dopełniła cała masa pozytywnych ludzi zainteresowanych losem konopi w Polsce. Nie było Cię z nami? Możesz zobaczyć jak wyglądały targi Kanaba Fest na poniżej załączonych relacjach.

https://www.youtube.com/watch?v=YbsK5XET_d4 – stream live

https://www.youtube.com/watch?v=xHIZuFCTm0A – Jak wyglądały przygotowania do Kanaby od strony Vaporshop.

Tydzień 19:

Connecticut zarabia 21 milionów dolarów na marihuanie w kwietniu. Sprzedaż wciąż wzrasta.

Legalna sprzedaż marihuany w Connecticut pozostaje stabilna, a stan odnotował w kwietniu 21 milionów dolarów przychodów ze sprzedaży marihuany medycznej i rekreacyjnej.

Dane, zgłoszone w środę przez stanowy Departament Ochrony Konsumentów, pokazały, że nowo uruchomiony rynek odnotował w kwietniu przychód na poziomie 10,2 miliona dolarów, podczas gdy rynek medycznej marihuany przyniósł 11,4 miliona dolarów.

Poprzednie sumy sprzedaży na rynku dla dorosłych wyniosły 9,5 miliona dolarów w marcu, 7 milionów dolarów w lutym i 5,1 miliona dolarów w inauguracyjnym miesiącu styczniu.

https://portal.ct.gov/DCP/News-Releases-from-the-Department-of-Consumer-Protection/2023-News-Releases/Consumer-Protection-Releases-April-Cannabis-Sales-Data

Connecticut Takes in $21 Million in Legal Weed Sales for April

Medyczna marihuana podbija Australię – ponad milion recept do 2023 roku.

Rynek medycznej marihuany kwitnie, a ponad  milion osób otrzymało receptę od czasu jej legalizacji w 2016 roku – tak prezentują się dane na Australijskim rynku medycznej marihuany.

W ubiegłym roku lekarze wystawili 316 879 recept nowym pacjentom, w porównaniu do 150 117 w 2021 roku i zaledwie 292 w 2018 roku – według Therapeutic Goods Administration.

„Trochę to trwało, zanim sytuacja nabrała tempa, ale liczba pacjentów wzrasta wykładniczo” – powiedział Llewellyn Mills, starszy pracownik naukowy na Uniwersytecie w Sydney – „Używanie medycznej marihuany jest teraz bardziej akceptowalne na poziomie społecznym niż kilka lat temu”.

https://www.smh.com.au/healthcare/more-acceptable-now-medicinal-cannabis-use-rising-passes-1-million-patients-20230511-p5d7oe.html

Europa idzie w ślady USA – coraz więcej krajów za legalizacją marihuany.

W całej Europie rozlewa się fala głosów w związku z legalizacją marihuany.

Zwolennicy legalizacji dyskutowali podczas branżowego wydarzenia Cannabis Europa w Londynie o licznych zaletach legalnego rynku, począwszy od poprawy zdrowia publicznego, na zwiększeniu przychodów podatkowych kończąc .

Pomimo długotrwałego sprzeciwu ze strony krytyków, którzy twierdzą, że legalizacja prowadzi do większej przestępczości, uzależnień i zagrożeń dla zdrowia “zielona fala” zalewa kolejne kraje Europy.

„Wiemy, że rynek regulowany działa” – powiedział Jindřich Vobořil, krajowy koordynator ds. narkotyków w Czechach.

Vobořil stwierdził również, że nadszedł najwyższy czas, aby konopie indyjskie były traktowane tak samo jak inne regulowane przez państwo produkty, takie jak tytoń i alkohol.

https://www.cnbc.com/2023/05/11/germany-czechia-luxembourg-netherlands-push-to-legalize-cannabis.html

Marihuana zwiększa apetyt nie tylko u ludzi. Ciekawe odkrycie amerykańskich naukowców.

Nowe badania przeprowadzone przez University of Oregon sugerują, że nie tylko ludzie mają ochotę na “coś dobrego” pod wpływem marihuany.

Ostatnie badania wykazały, że nicienie nasączone naturalnie występującą substancją podobną do THC, zjadały więcej preferowanych przez siebie bakterii w szybszym tempie niż normalnie. Badaniem kierował Shawn Lockery, profesor w Instytucie Neurobiologii UoO.

Substancje takie jak THC naśladują naturalne neuroprzekaźniki(np. anandamid), które odgrywają ważną rolę w całym organizmie, prowadząc do nieoczekiwanych efektów. Lockery stwierdził, że tak zwana “gastrofaza” może być skutkiem modulacji układu endokannabinoidowego, który zmusza organizm do poszukiwania wysokokalorycznego pożywienia.

„To coś w rodzaju systemu awaryjnego szybkiej reakcji, gdy zwierzę stoi w obliczu śmierci głodowej” – powiedział. „W takim przypadku naprawdę nie chcesz tracić czasu na jedzenie trawy lub czegoś, co nie jest pożywne”.

https://www.opb.org/article/2023/05/13/university-of-oregon-worms-cannabis-study-munchies/

Marsz na rzecz legalizacji konopi w Dusseldorfie – aktywiści domagają się zmiany prawa

W zeszłym tygodniu w Dusseldorfie (Niemcy) odbył się marsz na rzecz legalizacji konopi. Nie przyciągnął on tłumów, ale około 300 aktywistów i entuzjastów marihuany przeszło przez miasto domagając się legalu.

W swoim przemówieniu Steffen Geyer (współzałożyciel Hanfparade, szef Hemp Museum w Berlinie) podkreślił, że zakaz używania marihuany jest humanitarnie i moralnie zły. Legalizacja jako surowca i lekarstw jest mocno spóźniona. Aktualny rząd nie poczynił żadnych postępów, chociaż to kryminalizacja sprawia, że ​​konopie indyjskie są tak niebezpieczne.

Düsseldorf: Rund 300 Aktivisten demonstrierten für die Legalisierung von Cannabis

Baza odmian

Lista wszystkich odmian medycznej marihuany z opiniami użytkowników

Społeczność BudCare

Dołącz do największej społeczności pacjentów medycznej marihuany w Polsce

Zapytaj Lekarza

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i rozmawiaj z lekarzami za darmo

Polecane posty

Możliwe ograniczenia w teleporadach lekarskich

W Polsce trwają prace nad regulacjami dotyczącymi ograniczenia dostępu do substancji takich jak opioidy, morfina oraz marihuana. W niniejszym artykule skupimy się wyłącznie na kwestii medycznej marihuany. Ministerstwo Zdrowia wciąż konsultuje ostateczny kształt rozporządzenia, jednak z doniesień medialnych wynika, że nowe przepisy mogą wprowadzić znaczące ograniczenia w dostępie do tego

Nie zabraknie medycznej M. w Polsce

Ostatnio w internecie pojawiły się informacje o możliwość braku dostaw medycznej marihuany do Polski. Chcielibyśmy uspokoić – nie zabraknie medycznej marihuany w Polsce. Już tłumaczymy, dlaczego. Limit Importu na 2024 Rok Nie jest prawdą, że „limit importu konopi dostępnych na receptę w Polsce został wyczerpany na rok 2024”. Limit został

Wesprzyj Rozwój BudCare.pl!

Jako serwis BudCare.pl zależy nam na niezależności i najwyższej jakości informacji. Dlatego tworzymy system recenzji, który umożliwi użytkownikom dzielenie się opiniami na wysokim poziomie. Aby zrealizować ten cel, potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego.

Prace nad systemem recenzji są ostatnim etapem przebudowy naszej strony. Zachęcamy do wpłat na nasz serwis, abyśmy mogli wspólnie stworzyć narzędzie, które przyniesie korzyści całej społeczności. Dzięki Waszym darowiznom utrzymamy niezależność i wysoką jakość BudCare.pl.

Scroll to Top