Vapormed Mighty Medic – pierwsze uruchomienie.

Waporyzator MIGHTY MEDIC to waporyzator hybrydowy, używający strumienia ciepłego powietrza aby zapewnić wysoce efektywną, bezpieczną i  szybko działającą aplikację kannabinoidów. 

Poniższy poradnik pozwoli Ci na rozpoczęcie pierwszej sesji z waporyzatorem. Aby poznać szczegółowe technikalia, budowę urządzenia i zasady bezpiecznego używania waporyzatora przeczytaj załączoną do zestawu instrukcję użytkownika. 

Zgubiłeś instrukcję? Zajrzyj na stronę producenta 

https://www.vapormed.com/en/mighty-medic

lub pobierz instrukcję użytkownika w wersji elektronicznej

https://www.vapormed.com/en/amfile/file/download/file/354/product/169/

1.   Prosto z pudełka

Twój waporyzator powinien przyjść naładowany prawie do pełna, więc jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka.


Zawartość zestawu:
1 szt. Waporyzator MIGHTY MEDIC
3 szt. Lip Piece
1 szt. Zasilacz 12 V
1 zestaw zapasowych pierścieni uszczelniających
3 szt. Zapasowe sito (ok. Ø 15 mm)
1 szt. Młynek do ziół (ok. Ø 59 mm)
1 szt. Magazynek z 8 kapsułkami dozującymi
1 szt. Szczotka do czyszczenia
1 szt. Instrukcja obsługi
(źródło: https://www.vapormed.com/)

Jeżeli urządzenie potrzebuje ładowania, podłącz je przy użyciu załączonego do zestawu zasilacza. W chwili  podłączenia kabla zasilającego na chwilę zapala się wyświetlacz, a waporyzator daje sygnał wibracyjny. Wskaźnik naładowania akumulatora zapala się i  zaczyna migać, co oznacza, że akumulator jest ładowany. Mighty Medic naładowany do pełna wyświetla na ekranie baterię z sześcioma jasnymi polami.

(źródło: https://www.vapormed.com/)

Pełne naładowanie trwa ok. 3 godzin i zapewnia żywotność baterii na około 10 sesji. Przed pierwszym użyciem możesz wykonać jedną sesję „na pusto”, ustawiając temperaturę na 210 stopni Celsjusza. Pierwsze nagrzanie usunie potencjalne zanieczyszczenia pozostałe po procesie produkcji waporyzatora.

Po zapoznaniu się z instrukcją użytkownika możesz przejść do następnego punktu.

2. Przygotuj swój susz

Po zapoznaniu się z instrukcją i urządzeniem możesz napełnić komorę urządzenia. Komora powinna być zapakowana delikatnie, tak aby strumień gorącego powietrza mógł przejść swobodnie przez komorę. W zestawie dostępne są również kapsułki dozujące, które pomagają utrzymać komorę w czystości. Do mielenia suszu możesz użyć dołączonego do zestawu młynka. Susz zmiel tak, aby przypominał on strukturą suszone ziele majeranku.

Nabijanie kapsułki suszem. Źródło: https://www.vapormed.com/en/dosing-capsule-set-40-medic

Susz lub kapsułka z suszem już w waporyzatorze? W takim razie możesz teraz podłączyć jednostkę chłodzącą. Delikatnie przekręć jednostkę chłodzącą i upewnij się, że jest zabezpieczona przed włączeniem urządzenia.

3. Włącz swój waporyzator     

Włącz Mighty Medic za pomocą pomarańczowego przycisku zasilania z boku. Urządzenie zawibruje, dając sygnał o rozpoczęciu sesji, a ekran LED wyświetli temperaturę i aktualny stan baterii. Liczba na górze ekranu to aktualna temperatura w komorze. 

Temperaturę można regulować za pomocą przycisków plus i minus. Przytrzymanie wciśniętych przycisków + i – pozwoli na zmianę pomiędzy stopniami Fahrenheita i Celsjusza. 

(źródło: https://www.vapormed.com/)

Sygnał wibracyjny poinformuje również, kiedy urządzenie osiągnie ustawioną temperaturę. 

Dostosuj temperaturę do swoich oczekiwań. Rozpoczęcie waporyzacji od temperatury 160 -180 stopni Celsjusza zapewnia dobry kompromis pomiędzy smakiem suszu a wydajnością waporyzacji. Urządzenie nagrzewa się do temperatury 180 stopni w ok. 65-80 sekund. Maksymalna osiągana temperatura to 210 stopni.

4. Pierwsze zaciągnięcie

Ustnik włóż między wargi. Wykonaj równomierny, spokojny wdech. Wdech powinien być o połowę płytszy, niż w  trakcie normalnego oddychania.

Zatrzymaj powietrze przez kilka sekund, następnie wykonaj powolny wydech. Waporyzuj świadomie, zwracając uwagę na ilość wdechów i wydychanej pary. Aerozol zawierający kannabinoidy wchłaniany jest przez pęcherzyki płucne i tak trafia do krwiobiegu. Działanie rozpoczyna się po ok. 1-2 minutach.

Przed przyjęciem kolejnej dawki należy zawsze odczekać co najmniej 15 minut, aby sprawdzić, jak się czujesz. Kontynuuj dawkowanie w 15-minutowych odstępach, aż poczujesz ulgę w objawach. Urządzenie domyślnie wyłączy się automatycznie po dwuminutowej bezczynności.

Kiedy wszystkie dostępne kannabinoidy zostaną odparowane, zauważysz, że podczas wdechu nie pojawia się żadna para. Otwórz komorę i usuń zużyty susz, który powinnien mieć jasnobrązowy kolor.

5. Czyszczenie waporyzatora

Ważne jest, aby utrzymywać swój waporyzator w czystości i wiele osób zaleca czyszczenie go po każdej sesji. Z czasem, w urządzeniu zbierają się zanieczyszczenia wpływając na smak waporyzowanego suszu.

Aby wyczyścić urządzenie, najpierw upewnij się, że jest ono wyłączone i ostygło. Zdejmij ustnik i umyj go w ciepłej wodzie, a następnie wyszczotkuj resztki kwiatów z komory przy użyciu załączonego do zestawu pędzelka.

Zaleca się, aby regularni użytkownicy przeprowadzali głębsze czyszczenie urządzenia co najmniej raz w tygodniu. W tym celu postępuj zgodnie z zaleceniami z instrukcji użytkownika.

Potrzebujesz pomocy? Producent przygotował materiały z procedury czyszczenia i używania waporyzatora.

Czyszczenie waporyzatora:

Nabijanie i inhalacja:

Udostępnij post:

Powiązane posty

Scroll to Top